Cart 0
0,00 

O zelenej káve „Línia“

28. septembra 2020

Mucuna

Pri vytváraní programu „Línia“ sme sa zamerali hlavne na účinky zelenej kávy v jej prirodzenom stave, pričom sme sa ju snažili zakomponovať do iných našich produktov, ktoré by podporili základné účinky zelenej kávy a zvýšili ich výživovú hodnotu.

Naše produkty zo skupiny „Línia“ sú vytvorené výlučne z rastlinných surovín a plodov rastlín, ktoré sú zamerané na redukciu nadváhy, ako i prevenciu vzniku obezity.

Podľa údajov WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) sa pri populácii nad 25 rokov uvádza, že až 25 % má nadváhu a obezitou trpí až 10 % z tejto populácie. Na Slovensku má problémy s nadváhou a obezitou viac ako 1,5 milióna ľudí.  Človek 21 storočia, čo sa zloženia stravy týka, je vystavený pri dnešnom stravovaní vysokým prebytkom kalórií (energii), ktoré je jeho organizmus schopný odbúrať (spáliť). Najvyšším energetickým prísunom sú škroby (sacharidy), ktoré sú obsiahnuté v základnej strave – pečivo, chlieb, zemiaky, ryža, múčne výrobky atď. Tieto sa v tráviacom systéme organizmu následne štiepia na cukry. Určitá časť sa spotrebuje na tvorbu energie, ale prebytok nespotrebovanej časti sa transformuje na tuky, ktoré sa ukladajú v tukových bunkách pre budúcu potrebu do zásoby.

Dôsledky nadváhy sú evidentné: preťažený pohybový systém, srdcovo cievny systém (obmedzenie pohybu z nadváhy), príznaky vzniku cukrovky ako aj ďalšie zdravotné negatíva s nadváhou súvisiace. Rôzne drastické diéty môžu mať nežiaduci vplyv na zdravotný stav nášho organizmu.

Pri používaní našich produktov z rady „Línia“ je dôležitý efekt spomalenia štiepenia škrobov na cukry v organizme a tým aj zamedzenie ukladania tukov. Organizmus ale nie je ohrozovaný prudkým úbytkom minerálnych látok a živín. Z vyššie uvedených dôvodov po schudnutí nedochádza k takzvanému Jo – Jo efektu, nakoľko priebežne pri miernej úprave stravovacích návykov pomáhame organizmu sa prebytočných tukov zbavovať a zabraňujeme ukladaniu nových tukových zásob.

1) Káva so zelenou kávou (Arabica, pražená mletá káva 80 % / zelená káva mletá 20 %) je určená pre konzumentov kávy, tzv. kávičkárov. Tento produkt je určený pre túto skupinu, nakoľko kávu konzumuje široká verejnosť, hlavne však je to skupina ľudí so sedavým zamestnaním, ktorí vypijú 2 – 3 šálky kávy denne na povzbudenie organizmu. Nakoľko kávičkári pijú väčšinou kávu pravidelne, pitie kávy s podielom zelenej kávy im zabezpečí pravidelný prísun prospešných látok, ktoré zelená káva obsahuje, pričom v danom pomere sa chuť kávy na akú sú zvyknutí nezmení. Zelená káva je výborným antioxidantom, ktorý pôsobí proti oxidačnému i bunečnému stresu. Látky zo skupiny chlórogénových kyselín a ich zlúčenín priaznivo pôsobia na metabolizmus organizmu, zabraňujú tvorbe a usadzovaniu tukov, resp. urýchľujú spaľovanie a odbúravanie tukov, a tým napomáhajú pri redukovaní hmotnosti (chudnutie) a vlastne pôsobia ako prekurzor na tuky v bunkách, kde napomáhajú pri premene tukov na energiu.

2) Zelená káva s Baobabom (Baobab 70 % / zelená káva 30 %) je ďalším produktom z nášho programu „Línia“. Pri tejto kombinácii sme sledovali využitie účinkov zelenej kávy v podiele 30 % na redukciu hmotnosti, k vysokému obsahu vitamínov, minerálov, antioxidantov a iných fytozlúčenín, ktoré sú obsiahnuté v sušenej dužine plodu Baobabu v prirodzenej ľahko stráviteľnej forme. Táto kombinácia zabespečuje na jednej strane znižovanie hmotnosti z pôsobenia chlórogénových kyselín (zelenej kávy) a ich zlúčenín na chudnutie, na strane druhej zvýšené zásobenie organizmu minerálnymi látkami a vitamínmi čo je zabezpečené Baobabom, aby nedošlo k oslabovaniu organizmu pri chudnutí. Nakoľko tento produkt je zložený z dvoch prirodzených surovín a to sušeného plodu Baobabu a zelených kávových zŕn (bôbov), ktoré neboli ani tepelne ani chemicky spracovávané, sú v prirodzenej forme pre organizmus dobre stráviteľné, pričom majú aj ďalší zdravotný aspekt, pretože priaznivo ovplyvňujú reguláciu hladiny cukru v krvi a priaznivo ovplyvňujú aj redukciu uvoľňovania glukózy z pečene do krvi.

Tento produkt sa konzumuje tak, že ho pridávame do jogurtov, rôznych müsli a podobne. (Môžeme ho konzumovať aj samostatne: 1 čajová lyžička – 30 minút pred jedlom)

3) Zelená káva s Africkým Bush mangom (Irvingia Gabonensis-lesné mango 60 % / zelená káva 40 %). Naše Bush mango, sušené plody pochádzajú z afrického Sahelu extrémneho severu Kamerunu. Konzumácia týchto dvoch rastlinných produktov (sušených plodov Bush manga a zelenej kávy je účinnou dietetickou podporou pri znižovaní hmotnosti (nadváhy). Tento produkt môže pôsobiť v organizme aj preventívne pri znižovaní rizika vzniku diabetu typu 2. Fytolátky obsiahnuté v produkte napomáhajú znižovať tvorbu lipidov a inhibujú činnosť hormónu amyláza, ktorý je zodpovedný za štiepenie škrobov na cukry v organizme. Konzumáciou produktu (1 čajová lyžička ráno 30 minút pred jedlom) je potláčaná chuť do jedla tak, že sa do mozgu dostáva signál nasýtenosti, tím je potláčaná chuť na ďalšie jedlo, a následne je organizmus nútený vytvárať si energiu spaľovaním prebytočných uložených tukov, čím sa napomáha postupnému redukovaniu hmotnosti.

Tento produkt môže byť konzumovaný tak, že ho pridávame do rôznych jogurtov, müsli a pod. (Môžeme ho konzumovať aj samostatne: 1 čajová lyžička – 30 minút pred jedlom)

Rýchle dodanie
Rýchle dodanie,
tovar skladom
Rýchle dodanie
Doprava zdarma
pri objednávke nad 30€